T555B396M060AT
제조업체 부품 번호:
T555B396M060AT
제조업체/브랜드:
KEMET
설명의 일부:
CAP TANT POLY 39UF 60V SMD
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
KEMET
제품 카테고리 :
탄탈룸 - 폴리머 커패시터
Capacitance :
39 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
160 mohm @ 100kHz
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.378" (9.60mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.965" L x 0.335" W (24.50mm x 8.50mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
60 V