T550B206K060AH
제조업체 부품 번호:
T550B206K060AH
제조업체/브랜드:
KEMET
설명의 일부:
CAP TANT POLY 20UF 60V AXIAL
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
KEMET
제품 카테고리 :
탄탈룸 - 폴리머 커패시터
Capacitance :
20 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.281" Dia x 0.641" L (7.14mm x 16.28mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
60 V