301-28-16-GR-0300F
제조업체 부품 번호:
301-28-16-GR-0300F
제조업체/브랜드:
CnC Tech
설명의 일부:
CBL RIBN 16COND 0.039 GRAY 300'
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
CnC Tech
제품 카테고리 :
플랫 리본 케이블
Cable Type :
Flat Cable
Conductor Strand :
7 Strands / 36 AWG
Features :
Jacket (Insulation) Material :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket Color :
Gray
Length :
300.0' (91.44m)
Number of Conductors :
16
Operating Temperature :
-10°C ~ 105°C
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
UL Style 2651
Ribbon Thickness :
0.039" (0.99mm)
Ribbon Width :
0.630" (16.00mm)
Shielding :
Unshielded
Voltage :
300 V
Wire Gauge :
28 AWG