310J101-44-050
제조업체 부품 번호:
310J101-44-050
제조업체/브랜드:
Cicoil
설명의 일부:
CBL RIBN 44COND 0.05 CLEAR 50'
제조사 :
Cicoil
제품 카테고리 :
플랫 리본 케이블
Cable Type :
Flat Cable
Conductor Strand :
Features :
Jacket (Insulation) Material :
Flexx-Sil™
Jacket Color :
Clear
Length :
50.0' (15.24m)
Number of Conductors :
44
Operating Temperature :
-65°C ~ 260°C
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Ratings :
UL E324413, CE
Ribbon Thickness :
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width :
2.200" (55.88mm)
Shielding :
Unshielded
Voltage :
450 V
Wire Gauge :
28 AWG