SNT-100-BK-T-H
- 제조업체 부품 번호:
- SNT-100-BK-T-H
- 제조업체/브랜드:
- Samtec, Inc.
- 설명의 일부:
- CONN SHUNT
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Samtec, Inc.
- 제품 카테고리 :
- 션트, 점퍼
- Color :
- Black
- Contact Finish :
- Tin
- Contact Finish Thickness :
- Current Rating (Amps) :
- 4.3A per Contact
- Gender :
- Female Sockets
- Height :
- 0.240" (6.10mm)
- Housing Material :
- Polybutylene Terephthalate (PBT)
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-0
- Number of Positions or Pins (Grid) :
- 2 (1 x 2)
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)