T520U107M006ATE055
제조업체 부품 번호:
T520U107M006ATE055
제조업체/브랜드:
KEMET
설명의 일부:
CAP TANT POLY 100UF 6.3V 2312
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
KEMET
제품 카테고리 :
탄탈룸 - 폴리머 커패시터
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
55mOhm @ 100kHz
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code :
U
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
6.3 V