TCTOM1A475M8R
제조업체 부품 번호:
TCTOM1A475M8R
제조업체/브랜드:
KYOCERA AVX
설명의 일부:
CAP TANT POLY 4.7UF 10V 0603
재고 상태:
917
제조사 :
KYOCERA AVX
제품 카테고리 :
탄탈룸 - 폴리머 커패시터
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500mOhm @ 100kHz
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
M
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
10 V