T550B107K060AH
제조업체 부품 번호:
T550B107K060AH
제조업체/브랜드:
KEMET
설명의 일부:
CAP TANT POLY 100UF 60V AXIAL
재고 상태:
153
제조사 :
KEMET
제품 카테고리 :
탄탈룸 - 폴리머 커패시터
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.312" Dia x 0.641" L (7.92mm x 16.28mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
60 V