RFCS04021200BJTWS
제조업체 부품 번호:
RFCS04021200BJTWS
제조업체/브랜드:
Vishay
설명의 일부:
CAP SILICON 12PF 16V 0402
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Vishay
제품 카테고리 :
실리콘 커패시터
Applications :
Capacitance :
12 pF
ESL (Equivalent Series Inductance) :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height :
0.016" (0.41mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Breakdown :
16 V