NOSC157M004R0150
제조업체 부품 번호:
NOSC157M004R0150
제조업체/브랜드:
KYOCERA AVX
설명의 일부:
CAP NIOB OXIDE 150UF 20% 4V 2312
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
KYOCERA AVX
제품 카테고리 :
니오븀 산화물 커패시터
Capacitance :
150 µF
Current - Leakage :
12 µA
Dissipation Factor :
6%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150 mOhms
Features :
Low ESR
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Manufacturer Size Code :
C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
2312 (6032 Metric)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4 V