NOSB336M006R0600
제조업체 부품 번호:
NOSB336M006R0600
제조업체/브랜드:
KYOCERA AVX
설명의 일부:
CAP NIOB OXID 33UF 20% 6.3V 1210
재고 상태:
4
제조사 :
KYOCERA AVX
제품 카테고리 :
니오븀 산화물 커패시터
Capacitance :
33 µF
Current - Leakage :
4 µA
Dissipation Factor :
6%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600 mOhms
Features :
Low ESR
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Supplier Device Package :
1210 (3528 Metric)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V