SDV2012A300C181NPTF
제조업체 부품 번호:
SDV2012A300C181NPTF
설명의 일부:
VARISTOR 46V 60A 0805
Capacitance @ Frequency :
180 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
60 A
Energy :
0.2J
Features :
Maximum AC Volts :
21.3 V
Maximum DC Volts :
30 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
46 V
Varistor Voltage (Min) :
37 V
Varistor Voltage (Typ) :
41.5 V