SDV1608H180C100NPTF
제조업체 부품 번호:
SDV1608H180C100NPTF
설명의 일부:
VARISTOR 28V 2A 0603
Capacitance @ Frequency :
10 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
2 A
Energy :
0.005J
Features :
Maximum AC Volts :
12.7 V
Maximum DC Volts :
18 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
28 V
Varistor Voltage (Min) :
22 V
Varistor Voltage (Typ) :
25 V