SDV1608S140C030YPTF
제조업체 부품 번호:
SDV1608S140C030YPTF
설명의 일부:
VARISTOR 38V 1A 0603
Capacitance @ Frequency :
3 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
1 A
Energy :
0.003J
Features :
Maximum AC Volts :
10 V
Maximum DC Volts :
14 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
38 V
Varistor Voltage (Min) :
31 V
Varistor Voltage (Typ) :
34.5 V