DCJ065-05-A-K1-A
- 제조업체 부품 번호:
- DCJ065-05-A-K1-A
- 제조업체/브랜드:
- GCT
- 설명의 일부:
- DC POWER JACK, SMT, HORIZONTAL,
- 제조사 :
- GCT
- 제품 카테고리 :
- 전원 커넥터
- Actual Diameter :
- 0.026" (0.65mm ID), 0.110" (2.80mm OD)
- Connector Type :
- Jack
- Current Rating (Amps) :
- 2.5 A
- Features :
- Board Guide, Solder Retention
- Gender :
- Male
- Industry Recognized Mating Diameter :
- 0.70mm ID (0.028"), 2.35mm OD (0.093")
- Ingress Protection :
- Insulation Color :
- Internal Switch(s) :
- Single Switch, Normally Closed
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-0
- Mating Length/Depth :
- Mounting Feature :
- Mounting Type :
- Surface Mount, Right Angle
- Number of Positions/Contacts :
- 2 Conductors, 3 Contacts
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Product Status :
- Active
- Shielding :
- Unshielded
- Termination :
- Solder
- Voltage - Rated :
- 16VDC