CV140K10T
제조업체 부품 번호:
CV140K10T
설명의 일부:
MOV, 140V (Vrms), 10%, 10mm
Capacitance @ Frequency :
540 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
37J
Features :
Maximum AC Volts :
140 V
Maximum DC Volts :
180 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
242 V
Varistor Voltage (Min) :
198 V
Varistor Voltage (Typ) :
220 V