CV175K05T
제조업체 부품 번호:
CV175K05T
설명의 일부:
MOV, 175V (Vrms), 10%, 5mm
Capacitance @ Frequency :
120 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
9.5J
Features :
Maximum AC Volts :
175 V
Maximum DC Volts :
225 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
297 V
Varistor Voltage (Min) :
243 V
Varistor Voltage (Typ) :
270 V