AWG28-50/F/300
제조업체 부품 번호:
AWG28-50/F/300
제조업체/브랜드:
ASSMANN WSW Components
설명의 일부:
CBL RIBN 50COND 0.05 MULTIPLE 5'
재고 상태:
13
제조사 :
ASSMANN WSW Components
제품 카테고리 :
플랫 리본 케이블
Cable Type :
Flat Cable
Conductor Strand :
7 Strands / 36 AWG
Features :
Jacket (Insulation) Material :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket Color :
Multiple
Length :
5.0' (1.52m)
Number of Conductors :
50
Operating Temperature :
105°C
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Ratings :
UL Style 2651
Ribbon Thickness :
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width :
2.500" (63.50mm)
Shielding :
Unshielded
Voltage :
300 V
Wire Gauge :
28 AWG