VC0805K121R020
제조업체 부품 번호:
VC0805K121R020
제조업체/브랜드:
KEMET
설명의 일부:
VARISTOR 33V 120A 0805
재고 상태:
4,042
제조사 :
KEMET
제품 카테고리 :
배리스터, MOV
Capacitance @ Frequency :
290 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
120 A
Energy :
0.4J
Features :
Maximum AC Volts :
20 V
Maximum DC Volts :
26 V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
36.3 V
Varistor Voltage (Min) :
29.7 V
Varistor Voltage (Typ) :
33 V