AVRM1005C6R8NT101N
제조업체 부품 번호:
AVRM1005C6R8NT101N
제조업체/브랜드:
TDK Corporation
설명의 일부:
VARISTOR 6.8V 10A 0402
재고 상태:
1,499
제조사 :
TDK Corporation
제품 카테고리 :
배리스터, MOV
Capacitance @ Frequency :
100 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 A
Energy :
0.02J
Features :
Maximum AC Volts :
Maximum DC Volts :
3.5 V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
8.84 V
Varistor Voltage (Min) :
4.76 V
Varistor Voltage (Typ) :
6.8 V