YAK10-076C-Y
제조업체 부품 번호:
YAK10-076C-Y
제조업체/브랜드:
Yenyo Technology
설명의 일부:
TVS 10KA DIODE 76VWMBi-Dir AK
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Yenyo Technology
제품 카테고리 :
TVS 다이오드
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Power - Peak Pulse :
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Axial, AK
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
85V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
140V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
76V