135D406X9075T2
제조업체 부품 번호:
135D406X9075T2
제조업체/브랜드:
Vishay / Sprague
설명의 일부:
CAP TANT 40UF 10% 75V AXIAL
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Vishay / Sprague
제품 카테고리 :
탄탈륨 커패시터
Capacitance :
40 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Failure Rate :
Features :
Wet Tantalum
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
T
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.390" Dia x 0.766" L (9.91mm x 19.46mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
75 V