SKT00C221M12A6
제조업체 부품 번호:
SKT00C221M12A6
제조업체/브랜드:
Tecdia Inc.
설명의 일부:
CAP CER 220PF 10V X7S
재고 상태:
2,000
제조사 :
Tecdia Inc.
제품 카테고리 :
세라믹 커패시터
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, General Purpose
Capacitance :
220 pF
Failure Rate :
Features :
Single Layer, Wire Bondable
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, SLCC, Epoxy
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Product Status :
Active
Ratings :
COTS
Size / Dimension :
0.010" L x 0.010" W (0.25mm x 0.25mm)
Temperature Coefficient :
X7S
Thickness (Max) :
0.006" (0.14mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V