FS31X105K101EPG
제조업체 부품 번호:
FS31X105K101EPG
제조업체/브랜드:
Venatronics
설명의 일부:
CAP CER 1UF 100V X7R 1206
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Venatronics
제품 카테고리 :
세라믹 커패시터
Applications :
SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Capacitance :
1 µF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.075" (1.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V