A60L0R8BT200T
제조업체 부품 번호:
A60L0R8BT200T
제조업체/브랜드:
Amotech
설명의 일부:
CAP CER 0.8PF 200V C0G/NP0 0402
재고 상태:
65,461
제조사 :
Amotech
제품 카테고리 :
세라믹 커패시터
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
0.8 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.024" (0.60mm)
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
200V