0201G250N820JCT
제조업체 부품 번호:
0201G250N820JCT
제조업체/브랜드:
Frontier Electronics
설명의 일부:
CAP CER 82PF 25V C0G/NP0 0201
재고 상태:
30,000
제조사 :
Frontier Electronics
제품 카테고리 :
세라믹 커패시터
Applications :
General Purpose
Capacitance :
82 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
25V