BC-CTS-161607
제조업체 부품 번호:
BC-CTS-161607
제조업체/브랜드:
Boxco
설명의 일부:
BOX PC CLEAR 6.299"L X 6.299"W
재고 상태:
8
제조사 :
Boxco
제품 카테고리 :
박스
Area (L x W) :
39.7in² (256cm²)
Color :
Light Gray, Clear Cover
Container Type :
Box
Design :
Lift-Off Screw Cover
Features :
Flame Retardant, Sealing Gasket, Wall Mount
Height :
2.756" (70.00mm)
Material :
Plastic, Polycarbonate/Fiberglass
Material Flammability Rating :
UL94 5VA, UL94 V-0, UL94 HB
Product Status :
Active
Ratings :
IP66, IP67, NEMA 4X,6, UL 508A
Size / Dimension :
6.299" L x 6.299" W (160.00mm x 160.00mm)