800-18-39B-BL-0006F-1
제조업체 부품 번호:
800-18-39B-BL-0006F-1
제조업체/브랜드:
CnC Tech
설명의 일부:
CORD 18AWG 5-15P - 320-C5 6' BLK
재고 상태:
68
제조사 :
CnC Tech
제품 카테고리 :
전원, 라인 케이블 및 연장 코드
1st Connector :
NEMA 5-15P
2nd Connector :
IEC 320-C5
Approval Agency Marking :
cUL, UL
Approved Countries :
Canada, United States
Color :
Black
Cord Type :
SVT
Current Rating (Amps) :
10A
Features :
Length :
6.00' (1.83m)
Number of Conductors :
3
Operating Temperature :
105°C
Product Status :
Active
Shielding :
Unshielded
Style :
Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Voltage Rating :
125VAC
Wire Gauge :
18 AWG