P006-L15-HG10
제조업체 부품 번호:
P006-L15-HG10
제조업체/브랜드:
Tripp Lite by Eaton
설명의 일부:
HOSPITAL-GRADE POWER CORD, NEMA
재고 상태:
212
제조사 :
Tripp Lite by Eaton
제품 카테고리 :
전원, 라인 케이블 및 연장 코드
1st Connector :
NEMA 5-15P
2nd Connector :
IEC 320-C13
Approval Agency Marking :
cUL, UL
Approved Countries :
Canada, United States
Color :
Black
Cord Type :
SJT
Current Rating (Amps) :
10A
Features :
Hospital Grade, Locking
Length :
15.00' (4.57m)
Number of Conductors :
3
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Shielding :
Unshielded
Style :
Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Voltage Rating :
125VAC
Wire Gauge :
18 AWG