AK500/16-OE-5-1
- 제조업체 부품 번호:
- AK500/16-OE-5-1
- 제조업체/브랜드:
- ASSMANN WSW Components
- 설명의 일부:
- CORD 16AWG NEMA5-15P - CBL 3.28'
- 제조사 :
- ASSMANN WSW Components
- 제품 카테고리 :
- 전원, 라인 케이블 및 연장 코드
- 1st Connector :
- NEMA 5-15P
- 2nd Connector :
- Cable
- Approval Agency Marking :
- UL
- Approved Countries :
- United States
- Color :
- Black
- Cord Type :
- SJT
- Current Rating (Amps) :
- 13A
- Features :
- Length :
- 3.28' (1.00m)
- Number of Conductors :
- 3
- Operating Temperature :
- 60°C
- Product Status :
- Active
- Shielding :
- Shielded
- Style :
- Male Pins (Blades) to Leads
- Voltage Rating :
- 125V
- Wire Gauge :
- 16 AWG