30KPA258CA
제조업체 부품 번호:
30KPA258CA
제조업체/브랜드:
Good-Ark Semiconductor
설명의 일부:
TVS, BI-DIR, 30000W, 258V, P600
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Good-Ark Semiconductor
제품 카테고리 :
TVS 다이오드
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
72.8A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
P600, Axial
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
P-600
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
288.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
416.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
258V