PTVS18VS1UTR,115
제조업체 부품 번호:
PTVS18VS1UTR,115
제조업체/브랜드:
NXP Semiconductors
설명의 일부:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC CFP3
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
NXP Semiconductors
제품 카테고리 :
TVS 다이오드
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
13.7A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 185°C (TA)
Package / Case :
SOD-123W
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-123W
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V