1V5KE15A
제조업체 부품 번호:
1V5KE15A
제조업체/브랜드:
Fairchild Semiconductor
설명의 일부:
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO201AD
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Fairchild Semiconductor
제품 카테고리 :
TVS 다이오드
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
71A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-201AD, Axial
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-201AD
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
14.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
21.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12.8V