RBF63P06G10G
- 제조업체 부품 번호:
- RBF63P06G10G
- 제조업체/브랜드:
- Serpac Electronic Enclosures
- 설명의 일부:
- PLASTIC BOX ENCLOSURE WITH FLANG
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Serpac Electronic Enclosures
- 제품 카테고리 :
- 박스
- Area (L x W) :
- 19.8in² (128cm²)
- Color :
- Gray
- Container Type :
- Enclosure
- Design :
- Cover Included
- Features :
- Height :
- 1.590" (40.39mm)
- Material :
- Plastic, Polycarbonate
- Material Flammability Rating :
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP67, NEMA 4
- Size / Dimension :
- 6.300" L x 3.150" W (160.02mm x 80.01mm)
- Thickness :
- 0.120" (3.05mm)