P4SMA530A
제조업체 부품 번호:
P4SMA530A
제조업체/브랜드:
Good-Ark Semiconductor
설명의 일부:
TVS, UNI-DIR, 400W, 530V, DO-214
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Good-Ark Semiconductor
제품 카테고리 :
TVS 다이오드
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
600mA
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
503.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
725V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
477V