EWX109M2GX1S
제조업체 부품 번호:
EWX109M2GX1S
제조업체/브랜드:
SAMXON
설명의 일부:
CAP ALUM 10000F 20% 400V SCREW
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
SAMXON
제품 카테고리 :
알루미늄 전해 콘덴서
Applications :
General Purpose
Capacitance :
10000 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
11mOhm @ 120Hz
Height - Seated (Max) :
6.299" (160.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp. :
5000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can - Screw Terminals
Polarization :
Polar
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
31.92 A @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
26.6 A @ 120 Hz
Size / Dimension :
3.543" Dia (90.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
400 V