SMAJ6.5CAJ
제조업체 부품 번호:
SMAJ6.5CAJ
제조업체/브랜드:
WeEn Semiconductors Co., Ltd
설명의 일부:
SMAJ6.5CA/SMA/REEL 13" Q1/T1 *S
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
WeEn Semiconductors Co., Ltd
제품 카테고리 :
TVS 다이오드
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
35.7A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMA
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
7.27V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
11.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
6.5V