SMBJ16CAJ
- 제조업체 부품 번호:
- SMBJ16CAJ
- 제조업체/브랜드:
- WeEn Semiconductors Co., Ltd
- 설명의 일부:
- SMBJ16CA/SMB/REEL 13" Q1/T1 *ST
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- WeEn Semiconductors Co., Ltd
- 제품 카테고리 :
- TVS 다이오드
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 23.1A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-214AA, SMB
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SMB
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 17.97V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 26V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 16V