AOZ8S303BLS-11
제조업체 부품 번호:
AOZ8S303BLS-11
제조업체/브랜드:
Alpha and Omega Semiconductor, Inc.
설명의 일부:
1CH 11V 0.2PF BIDIRECTIONAL TVS
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
제품 카테고리 :
TVS 다이오드
Applications :
HDMI, USB
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
0.2pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
9A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power - Peak Pulse :
70W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
2-WLCSP (0.6x0.3)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
12V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
6V (Typ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V (Max)