CAK6-076C PBFREE
제조업체 부품 번호:
CAK6-076C PBFREE
제조업체/브랜드:
Central Semiconductor
설명의 일부:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRES
재고 상태:
25
제조사 :
Central Semiconductor
제품 카테고리 :
TVS 다이오드
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6kA (8/20µs)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Power - Peak Pulse :
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Axial
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
83V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
135V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
76V