3.0SMCJ11A-AQ
제조업체 부품 번호:
3.0SMCJ11A-AQ
제조업체/브랜드:
Diotec Semiconductor
설명의 일부:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMC
재고 상태:
3,000
제조사 :
Diotec Semiconductor
제품 카테고리 :
TVS 다이오드
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
164.8A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMC)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V