VS3V3BB1FST27N
제조업체 부품 번호:
VS3V3BB1FST27N
제조업체/브랜드:
ROHM Semiconductor
설명의 일부:
TVS DIODE 3.3VWM 7.6VC SMD0402
재고 상태:
26,700
제조사 :
ROHM Semiconductor
제품 카테고리 :
TVS 다이오드
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Power - Peak Pulse :
38W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMD0402
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
7.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)