CPDQC12VEU-HF
제조업체 부품 번호:
CPDQC12VEU-HF
제조업체/브랜드:
Comchip Technology
설명의 일부:
TVS DIODE 12VWM 22V 0402/SOD923F
재고 상태:
1,863
제조사 :
Comchip Technology
제품 카테고리 :
TVS 다이오드
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
60pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
0402 (1006 Metric)
Power - Peak Pulse :
110W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
0402C/SOD-923F
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
13.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
22V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V (Max)