SMAJ188CAHR3G
제조업체 부품 번호:
SMAJ188CAHR3G
제조업체/브랜드:
Taiwan Semiconductor
설명의 일부:
TVS DIODE 188VWM 328VC DO214AC
재고 상태:
3,600
제조사 :
Taiwan Semiconductor
제품 카테고리 :
TVS 다이오드
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
900mA
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
328V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
188V