5.0SMDJ20AHM6G
제조업체 부품 번호:
5.0SMDJ20AHM6G
제조업체/브랜드:
Taiwan Semiconductor
설명의 일부:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB
재고 상태:
8,973
제조사 :
Taiwan Semiconductor
제품 카테고리 :
TVS 다이오드
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
155A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMC)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V