SZ-10N27VL
- 제조업체 부품 번호:
- SZ-10N27VL
- 제조업체/브랜드:
- Sanken Electric Co., Ltd.
- 설명의 일부:
- DIODE ZENER 27V 5W SZ10
- 제조사 :
- Sanken Electric Co., Ltd.
- 제품 카테고리 :
- TVS 다이오드
- Applications :
- Automotive
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- Nonstandard SMD
- Power - Peak Pulse :
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SZ-10
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 24V