SM16LC24E3/TR13
제조업체 부품 번호:
SM16LC24E3/TR13
제조업체/브랜드:
Microchip Technology
설명의 일부:
TVS DIODE 24VWM 55VC 16SO
재고 상태:
2,500
제조사 :
Microchip Technology
제품 카테고리 :
TVS 다이오드
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
25pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Power - Peak Pulse :
500W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
16-SO
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
8
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
55V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V