MSMP6.5A-M3/89A
- 제조업체 부품 번호:
- MSMP6.5A-M3/89A
- 설명의 일부:
- TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC MICROSMP
- 제조사 :
- Vishay General Semiconductor – Diodes Division
- 제품 카테고리 :
- TVS 다이오드
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 13.4A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- MicroSMP
- Power - Peak Pulse :
- 150W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- MicroSMP (DO-219AD)
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 7.22V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 11.2V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 6.5V