SMBJ33A-E3/52
- 제조업체 부품 번호:
- SMBJ33A-E3/52
- 설명의 일부:
- TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AA
- 제조사 :
- Vishay General Semiconductor – Diodes Division
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 11.3A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Supplier Device Package :
- DO-214AA (SMBJ)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 36.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 53.3V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 33V