LCDA15C-1.TCT
제조업체 부품 번호:
LCDA15C-1.TCT
제조업체/브랜드:
Semtech
설명의 일부:
TVS DIODE 15VWM 33VC SOT143-4
재고 상태:
15,479
제조사 :
Semtech
제품 카테고리 :
TVS 다이오드
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
8pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
15A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
TO-253-4, TO-253AA
Power - Peak Pulse :
500W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-143
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
33V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V (Max)